Новости Украины

Голова партії «Основа» зізнався, за яких обставин підтримав би Президента Порошенка Голова партії «Основа» зізнався, за яких обставин підтримав би Президента Порошенка zik https://zik.ua/favicon.ico zik https://zik.ua/gallery/top/n/i/Nikolaenko2_1173473803.png https://zik.ua/gallery/top/n/i/Nikolaenko2_1173473803.png Після Революції 2013-2014 років у влади загалом і Президента Порошенка зокрема був надзвичайний кредит довіри. Тоді вони справді м
Голова партії «Основа» зізнався, за яких обставин підтримав би Президе

Після Революції 2013-2014 років у влади загалом і Президента Порошенка зокрема був надзвичайний кредит довіри. Тоді вони справді могли вдатися до доволі непопулярних, але вкрай ефективних кроків. І багато хто їх в цьому підтримав би.

Таку думку в ефірі політичного проекту «FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко» на телеканалі ZIK виловив український дипломат, голова партії «Основа» Андрій Ніколаєнко.

Він дуже часто посилається на досвід «економічного дива» Південної Кореї, де не один рік особисто працював. Втім, таке «диво» стало можливим лише завдяки плановій економіці та фактичній диктатурі, що напряму суперечить поглядам партії «Основа».

«Досягнення Республіки Корея справді полягало в можливості однієї людини – Пак Чон Хі, який очолив країну у 1962 році – проводити дуже жорсткі непопулярні реформи», – погодився дипломат.

Втім, підкреслив він, коли б Петро Порошенко, очоливши країну у 2014 році, почав діяти шляхом непопулярних, але дієвих реформ, як це робив Па Чон Хі, або лідер сінгапурського «економічного дива» Лі Куан Ю, якого цитував Президент, Андрій Ніколаєнко був би найбільшим його прихильником.

«Я б навіть точно був у його команді. У нього була вся повнота довіри, навіть без тих повноважень, які має лідер президентської республіки Південної Кореї. Але світ 1960-х і сьогоднішній – це два надзвичайно різні світи», – зазначив лідер партії «Основа».

За його словами, те, що було можливо у 60-х, сьогодні або неможливо, або значно спрощується різними інструментами, які були тоді недосяжні – розвинутим інформаційним суспільством і контролем громадян.

«Це так само можуть бути різного роду електронні засоби комунікації, темпи поширення інформації або міграції людей. Важко уявити, що людина втікає від корейською війни просто тому, що в неї є безвіз до сусіднього Китаю. А у нас сьогодні це відбувається», – каже політик.

Тому він наголошує: коли ставить за приклад Корею, має на увазі стандарти демократії, рівень громадянського суспільства та громадян середнього класу.

«Так само ми можемо рівнятись на стандарти Європейського Союзу. Але це не означає, що ми маємо повторювати крок за кроком їх дії – це неможливо», – підсумовує Андрій Ніколаєнко.

Нагадаємо, раніше Андрій Ніколаєнко заявляв, що саме українці під час загальнонаціонального референдуму повинні вирішити подальшу долю окупованого Донбасу.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS