Новости Украины

Джемілєв пояснив, чому в Криму українці називають себе росіянами Джемілєв пояснив, чому в Криму українці називають себе росіянами Gazeta.ua https://static.gazeta.ua/images/favicon.ico Gazeta.ua https://static2.gazeta.ua/img2/cache/preview/847/847059_w_450.jpg?v=0 https://static2.gazeta.ua/img2/cache/preview/847/847059_w_450.jpg?v=0 Тисячі етнічних українців в окупованому Криму називають себе росіянами, тому що бояться за своє життя і майбутнє. Про це розповів
Джемілєв пояснив, чому в Криму українці називають себе росіянами

Тисячі етнічних українців в окупованому Криму називають себе росіянами, тому що бояться за своє життя і майбутнє.

Про це розповів лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, передає УНІАН.

'Відповідно до статистики, яка була до окупації, чисельність кримських татар була 280 тисяч. Це становило десь 13,5% населення півострова. Коли прийшли окупанти, вони за півроку провели свій перепис. Згідно з тим переписом виходило, що кількість кримських татар уже становить не 13,5%, а 10,5%', – підкреслив він.

Нардеп також зазначив, що кількість етнічних українців до анексії Криму, за офіційною статистикою, становила 24,5%, а відповідно до нового перепису, який окупанти провели у жовтні 2014 року українців стало лише 15,5%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські методи: кримського татарина катували і били

Мустафа Джемілєв розтлумачив, що в переводі на абсолютні цифри такі дані свідчать про те, що кримських татар стало менше на 40 тисяч осіб, а етнічних українців – на 250 тисяч.

'Насправді, такого не сталося. Статистику окупантів можна не брати до уваги, тому що більшість кримських татар взагалі не брали участі, не відповідали на це запитання. Що стосується етнічних українців, звичайно ж, такого великого відтоку не було. Швидше за все, тут був такий же феномен, як і після Голодомору 1932-1933 років. Люди почали називати себе росіянами, тому що знали, що два роки тому їх знищували тільки тому, що вони українці. Приблизно те ж саме відбулося в Криму ', - мовив лідер кримськотатарського народу.

Нардеп також додав, що зараз на материковій частині України перебувають 8 членів Меджлісу кримськотатарського народу.

У прилеглій до Чорного моря акваторії навколо України Росія намагається зайняти стратегічні позиції. Також окупанти нарощують присутність військової техніки в Криму.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

1
Phorchun 20:52 10.07.2018 0
Всего 13% и столько возни. И статус депортированного народа до сих пор на дали. Джемилев редкостный чмошник.

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS