Новости Украины

Європарламент закликав РФ негайно звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів – резолюція Європарламент закликав РФ негайно звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів – резолюція 5 канал https://www.5.ua/img/icons/icon-channel-5.png 5 канал https://www.5.ua/media/pictures/original/100163.jpg https://www.5.ua/media/pictures/original/100163.jpg Депутати ЄП закликають країни-члени та Раду ЄС зберігати єдність у дотриманні політики санкцій проти РФ та розглянути заходи проти
Європарламент закликав РФ негайно звільнити Сенцова та інших українськ
Депутати ЄП закликають країни-члени та Раду ЄС зберігати єдність у дотриманні політики санкцій проти РФ та розглянути заходи проти осіб, відповідальних за ув’язнення українців
Європарламент суворо засудив масові систематичні порушення прав людини в Росії та в окупованому Криму, і, вкотре, вимагає від російського керівництва негайно та безумовно звільнити всіх протиправно утримуваних політичних в’язнів. На цьому наголошується в ухваленій у четвер, 14 червня, резолюції Європарламенту «Щодо Росії, в особливості щодо справи політичного в’язня Олега Сенцова», повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Європарламент вимагає від російського керівництва негайно і безумовно звільнити Олега Сенцова та інших протиправно утримуваних українських громадян в Росії та на Кримському півострові», − наголошується в документі.

У резолюції згадані імена всіх, загалом більше як 70 українських політичних в’язнів, які утримуються в РФ та окупованому Криму, серед них журналіст Укрінформу Романа Сущенка.

Європарламентарії також висловили солідарність з українським кінорежисером та політичним активістом Сенцовим, нагадуючи, що він з 14 травня голодує з вимогою звільнити усіх своїх співвітчизників, протиправно ув’язнених російським режимом.

У документі зазначається, що інший український в’язень – Володимир Балух – також голодує з 19 березня.

Також у резолюції висловлюється розчарування діями російської влади, яка ув’язнила українського громадянина Олександра Кольченка; а багато інших українських політичних в’язнів, зокрема Микола Карпюк, Володимир Присич, Олексій Чирній та Євген Панов, зазнали тортур.

Європарламент також звертає увагу на затримання російською владою в окупованому Криму кримських татар.

«Європарламент засуджує порушення міжнародного права в окупованому Криму, зокрема силове застосування російського законодавства, масштабну мілітаризацію Кримського півострова, що становить загрозу регіональній безпеці, а також масові й систематичні порушення прав людини, які стосується, насамперед, українців і кримських татар», − наголошується в резолюції.

Європарламент закликав спеціального представника ЄС з прав людини звернути особливу увагу на ситуацію з правами людини на Кримському півострові, а також на непідконтрольних уряду територіях на сході України.

Резолюція Європарламенту із засудженням масових порушень РФ прав людини є консолідованим голосом європарламентаріїв на захист понад 70 українських політв’язнів, яких продовжує катувати кремлівський режим. Про це написав у Facebook Президент України Петро Порошенко.

'Важлива резолюція Європарламенту із засудженням масових порушень Росією прав людини, в тому числі й на тимчасово окупованих українських територіях. Консолідований потужний голос європарламентаріїв на захист понад 70 українських політичних в’язнів, яких продовжує насильницько утримувати та катувати кремлівський режим', - написав Порошенко.

Він наголосив, що Україна та світ пам’ятають і борються за звільнення кожного українського політв’язня.

'Чемпіонат світу з футболу в Росії міг би стати гарною нагодою для гуманітарних жестів, але, схоже, права людини не входять до життєвих інтересів Кремля', - констатував Президент.
Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS