Новости Украины

У правовому комітеті Ради пояснили ситуацію із скандальною 'правкою Найєма' У правовому комітеті Ради пояснили ситуацію із скандальною 'правкою Найєма' depo.ua https://www.depo.ua/favicon.ico depo.ua Правка щодо апеляційного розгляду справ НАБУ в судах загальної юрисдикції, а не в новоствореному Вищому антикорупційному суді була

Правка щодо апеляційного розгляду справ НАБУ в судах загальної юрисдикції, а не в новоствореному Вищому антикорупційному суді була зачитана і внесена в законопроект за усіма нормами

Depo.Влада
Вчора 23:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на сторінку комітету на сайті Ради.

'Комітет ще на своєму засіданні 21 травня 2018 року вирішив рекомендувати врахувати відповідну правку визначивши, що судовий розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, віднесених цим Кодексом до підсудності Вищого антикорупційного суду, який розпочато у судах першої та/або апеляційної інстанцій до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду, продовжується у цих судах', - говориться у заяві комітету.

Ця правка була відображена у підготовленій на розгляд Верховної Ради України порівняльній таблиці до Законопроекту, не була поставлена на підтвердження під час розгляду Законопроекту у сесійній залі і залишилась в його остаточній редакції. У зв'язку із цим, було проведено техніко-юридичне опрацювання її редакції, в результаті якого були виявлені логічні та термінологічні неузгодженості деяких положень КПК у редакції Законопроекту.

'Зокрема, в абзаці другому пункту 20-2 розділу XІ 'Перехідні положення' КПК в редакції Законопроекту залишилась норма про те, що суди апеляційної інстанції (крім Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду) припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених цим Кодексом до підсудності Вищого антикорупційного суду', - уточнили в комітеті Ради.

Крім того, говориться у повідомленні, голова комітету Руслан Князевич наголошував на цій правці і в залі засідань парламенту: ' З метою недопущення таких несприятливих наслідків як порушення Конституції України та можливих негативних для України рішень Європейського суду з прав людини, було необхідне доопрацювання вказаних положень. У зв'язку з цим, та задля досягнення правого визначеності було уточнено і юридично правильно викладено пункт 20-2 розділу XІ 'Перехідні положення' КПК, про що голова комітету оголосив 'під стенограму' на засіданні Верховної Ради України 06 червня 2018 року, ще за день до голосування за закон в цілому'.

Повідомляється також, що 'на самому засіданні Комітету 07 червня 2018 року голова комітету, доповідаючи проект Рішення стосовно кожного змістовного пункту, звернув увагу на техніко-юридичні правки, що вже були попередньо озвучені. За результатами обговорення, рішення було підтримано комітетом та, за дорученням голови Верховної Ради України, роздано народним депутатам України у сесійній залі перед тим як приступити до розгляду законопроекту. Більше того, голова комітету 07 червня 2018 року вчергове акцентував на цих змінах під час доповіді щодо рішення комітету, і лише за браком встановленого часу, не встиг їх повторно озвучити'.

Нагадаємо, що в опублікованому законі про антикорупційний суд нардеп Мустафа Найєм знайшов правку про те, що кримінальні справи, які вже наразі спрямовані до суду першої інстанції, не підлягають перегляду у апеляційній палаті ВАС. Апеляцію по цих справах мають розглядати загальні суди, навіть якщо ВАС на той момент вже запрацює. Венеціанська комісія у свою чергу заявила, що не наполягала на цій правці.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS