Новости Украины

В Конгрес США внесли резолюцію про визнання Голодомору геноцидом В Конгрес США внесли резолюцію про визнання Голодомору геноцидом Українська правда http://www.pravda.com.ua/favicon.ico Українська правда https://img.pravda.com/images/doc/8/a/8ad85bc----------3.jpg https://img.pravda.com/images/doc/8/a/8ad85bc----------3.jpg У Палаті представників Конгресу США представлено резолюцію в якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народ
В Конгрес США внесли резолюцію про визнання Голодомору геноцидом

У Палаті представників Конгресу США представлено резолюцію в якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

Про це повідомляє посольство України в США.

Група конгресменів від Демократичної та Республіканської партій на чолі зі співголовами групи дружби з Україною у Палаті представників Конгресу США Сандером Левіним, Марсі Каптур, Браяном Фітцпатриком та Енді Гаррісом представили проект резолюції, приуроченої до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

Документ є дзеркальною версією резолюції, внесеної на розгляд Сенату у березні цього року. В документі зазначається, що події 1932-1933 рр. в Україні були спланованою акцією сталінського тоталітарного режиму, котра була спрямована проти українського народу і була геноцидом.

Так, зокрема, до постановляючої частини документа включено визнання висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що 'Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців'.

Проект резолюції засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

Від Голодомору 1932-1933 років загинули 7 млн українців. Раніше заявляли про 3,5 млн жертв. Це число вивели, опираючись на результати радянських переписів населення. Науковці вважають, що в сучасних працях не враховують низку смертей, пов'язаних із Голодомором. Кількість убитих під час спроб утечі за кордон у пошуках їжі. Припускають, що втрати населення можуть бути ще більшими.

 

Наразі Голодомор визнали геноцидом 15 країн світу. Серед них - Канада.

За даними посольства, станом на сьогодні Голодомор визнано геноцидом у 11 американських штатах.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

1
Elenka 13:57 11.06.2018 0
http://nk.org.ua/obshchestvo/sensatsiya-ot-banderovtsev-praded-groysmana-byil-chlenom-tsk-kp-b-u-i-organizoval-golodomor-136370

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS