Новости Украины

Ізраїль не виходить із політичної кризи: Нетаньяху не зміг вчасно сформувати уряд Ізраїль не виходить із політичної кризи: Нетаньяху не зміг вчасно сформувати уряд 24TV https://24tv.ua/images/logos/homescreen72.png 24TV https://24tv.ua/resources/photos/news/202105/1617199.jpg?1620169582000 https://24tv.ua/resources/photos/news/202105/1617199.jpg?1620169582000 Очільник ізраїльського кабінету міністрів Біньямін Нетаньяху отримав мандат на формування коаліційного уряду після крайніх парламе
Ізраїль не виходить із політичної кризи: Нетаньяху не зміг вчасно сфор

Очільник ізраїльського кабінету міністрів Біньямін Нетаньяху отримав мандат на формування коаліційного уряду після крайніх парламентських виборів у країні. Однак скористатися ним не зміг.

Джерело:

Times of Israel

Строк дії мандату сплив із кінцем доби 4 травня. Та домовитися блоку Нетаньяху до того часу з іншими партіями задля створення коаліції так і не вдалося.

До слова Україна попросила Нетаньяху стати посередником у переговорах з Росією

Урядова криза в Ізраїлі триває роками

Біньямін Нетаньяху очолює уряд Ізраїлю та є представником партії 'Лікуд'. Однак її навряд чи можна назвати правлячою, попри перемогу на парламентських виборах 2021 року.

  • Річ у тім, що в країні триває багаторічна урядова криза – ніяк не вдається сформувати стабільну коаліцію, яка б взяла на себе відповідальність за формування уряду.
  • А через це парламент доводиться раз за разом розпускати та оголошувати нові вибори. Таке в Ізраїлі впродовж двох років відбулося аж чотири рази.

Нетаньяху не зміг сформувати уряд

От і у 2021 чинний прем'єр Нетаньяху не зміг домовитися з депутатами інших партій і сформувати коаліційний уряд. Він про це повідомив президента Реувена Рівліна у кінці дня 4 травня. Саме тоді спливав визначений законом строк мандата на формування кабінету міністрів.

Незадовго до півночі Нетаньяху поінформував президента, що не зміг сформувати уряд і повертає мандат (на формування камбіну – 24 канал) главі держави,
– повідомив речник президента.

Це означає, що політична криза в Ізраїлі не отримає розв'язання найближчим часом. Що ж буде далі – вранці 5 травня (або протягом 3 діб) має оголосити президент Рівлін. Варіантів є два:

  • Або мандати повернеться до Кнесету, і його знову доведеться розпустити та оголосити нові парламентські вибори.
  • Або Рівлін обере іншого кандидата на посаду прем'єра, і дасть йому 28 днів на формування коаліційного уряду.

Кандидати для цього, зауважимо, є. Це, зокрема:

  • Яір Лапід, лідер партії 'Єш Атід'. На противагу Біньяміну Нетаньяху та 'Лікуд', Лапід є політиком лівого спрямування.
  • Або Нафталі Беннет – правий політик із блоку 'Яміна'. Який, що цікаво, відмовився увійти в коаліцію з правим же Нетаньяху.

Нагадаємо Чи вийде Ізраїль з урядової кризи: Нетаньяху заявив про перемогу, дані ж екзитполів суперечливі

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS