Новости Украины

В Україні висунули конкретний ультиматум Путіну по Донбасу В Україні висунули конкретний ультиматум Путіну по Донбасу online.ua https://i.online.ua/favicon.ico online.ua https://lh3.googleusercontent.com/proxy/xPUp6qEKaloCHVMM_w5ur5HrEh3Vtkv1SNNrAakPl6ikrL8RXVO-ZQim9NRgKvon0FmgSfU5nvDciJ_jqU_-wUcoQ5nsLsvt-EVx https://lh3.googleusercontent.com/proxy/xPUp6qEKaloCHVMM_w5ur5HrEh3Vtkv1SNNrAakPl6ikrL8RXVO-ZQim9NRgKvon0FmgSfU5nvDciJ_jqU_-wUcoQ5nsLsvt-EVx Україна вийде з Мінських угод по Донбасу, якщо мінський формат не вдасться реанімувати за допомогою мирного плану, який вже затвер
В Україні висунули конкретний ультиматум Путіну по Донбасу

Україна вийде з Мінських угод по Донбасу, якщо мінський формат не вдасться реанімувати за допомогою мирного плану, який вже затвердили Київ, Берлін і Париж.
Голова української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук заявив, що буде особисто просити про відмову від 'Мінська', якщо президент РФ Володимир Путін відмовиться від ідеї з 'кластерами'.

 

'Кластери — це питання, вироблені за 7 років, вони будуть об’єднані в групи. І тоді не буде можливості будь-що висмикувати з загальних питань. Ось, наприклад, Росія каже: давайте розглядати 9 питання. А чому не 1, 2, 3 питання? Коли розіб’ють на кластери і візьмуть їх, тоді ніхто не буде ставити питання про будь-які інші пункти. буде чітко: без виконання першого питання не може бути виконано друге і так далі ', — пояснив Кравчук суть нового мирного плану.

Він підкреслив, що кластери допоможуть удосконалити і модернізувати мінський процес, який зараз фактично знаходиться в глухому куті. За його словами, деякі моменти з цього плану вже підтримує і Росія.

'Я не буду видавати це в рожевому кольорі, але є перші маленькі кроки до того, що ми хочемо домогтися якихось більш конкретних і ефективних дій в 'мінському' форматі. Але якщо ми побачимо, що це або спроба якось відійти від головного питання про мир на Донбасі, або спроба приховати свої справжні наміри, я буду підтримувати, не тільки підтримувати, а сам буду просити вийти з 'мінського' формату, тому що все вже було зроблено, щоб його реанімувати, але, на жаль, не вийшло ', — додав глава української делегації в ТКГ.

Кравчук уточнив, що при відмові від 'Мінська' Україна буде пропонувати перенести формат в Європу і вивести його на більш високий рівень посадових осіб. Це, як зазначив перший президент України, важливо для того, щоб всі прийняті на переговорах документи відповідали нормам міжнародного права і були обов’язковими для виконання.

'Давайте подивимося, що станеться після тих дій, які відбуваються по Україні в Європі, США, можлива зустріч Зеленського з Путіним, точно буде зустріч Байдена з Путіним. Ось після всіх цих зустрічей і прийнятих рішень ми тоді зможемо остаточно прийняти нашу позицію по 'мінським' переговорам', — підсумував Кравчук.

Коротко про переговори з Росією по Донбасу

  • Зараз мирні переговори між Україною і РФ проходять в 2 форматах — мінському і нормандському. Мінський є регулярним процесом і передбачає участь двох сторін конфлікту за посередництва ОБСЄ. Нормандський формат — це переговори глав держав чотирьох країн: України, Росії, Німеччини та Франції.
  • Зеленський пропонує приєднання ще 3 країн до нормандського формату — США, Великої Британії і Канади.
  • Паралельно з цим президент України домагається особистих переговорів з Путіним, оскільки тільки він може наказати зупинити війну.
  • Кремль категорично відмовляється — у Москві кажуть, що Путін готовий до зустрічі із Зеленським, але обговорювати Донбас на ній не збирається.
  • У Росії вимагають, щоб офіційний Київ погодився провести амністію бойовиків і наділив Донбас 'особливим статусом' — тільки після цього Росія поверне Україні контроль над кордоном.
Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS