Новости Украины

'Через якусь залізяку': на Луганщині чиновник відмовився вручити орден родині загиблого бійця 'Через якусь залізяку': на Луганщині чиновник відмовився вручити орден родині загиблого бійця 5 канал https://www.5.ua/img/icons/icon-channel-5.png 5 канал https://www.5.ua/media/pictures/original/138692.jpg https://www.5.ua/media/pictures/original/138692.jpg Наказом Президента у квітні Олександра Рибальченка посмертно нагородили Орденом "За мужність" 3-ого ступеня, однак до Сватівського
'Через якусь залізяку': на Луганщині чиновник відмовився вручити орден
Наказом Президента у квітні Олександра Рибальченка посмертно нагородили Орденом 'За мужність' 3-ого ступеня, однак до Сватівського району відзнака прибула нещодавно

На Луганщині чиновники Сватівської райдержадміністрації відмовилися вручати нагороду родині загиблого воїна, назвавши Орден 'За мужність' 3-ого ступеня 'залізякою'. Активісти вимагають притягнути до відповідальності чиновника за нетактовну поведінку.

Від початку бойових дій на сході країни на передовій загинули п'ятеро мешканців Сватівщини. 24-річний Олександр Рибальченко здійснював розвідку на Маріупольському напрямку, і підірвався на потужному вибуховому пристрої встановленому бойовиками 1 лютого 2018 року.

В Олександра Рибальченка залишилася вагітна наречена, четверо молодших братів та бабуся, яка його виховала.

'У нього навіть девіз був із самого першого класу – 'коли ти відчуваєш людський біль, ти людина'. Ну, він такий, не боявся ніколи труднощів. Він моя підтримка! Я на нього тільки і надіялася', – розповіла бабуся Олександра Валентина Рибальченко.

Наказом Президента у квітні Олександра посмертно нагородили Орденом 'За мужність' 3-ого ступеня. До Сватівського району відзнака прибула нещодавно й активісти звернулися до районної влади з проханням урочисто вручити нагороду родині загиблого. У відповідь на це прохання чиновник назвав нагороду 'залізякою'.

На відео, яке надали як доказ, чути, що до заступника голови Сватівської РДА Олексія Либи звернулися з проханням урочисто вручити відзнаку родині загиблого, запросивши представників області, на що чиновник відповів: 'Я почув вас, але в іншому я не згоден. Вручають нагороду живій людині, а людей тривожити, бабушку оту дьоргати через якусь залізяку'.

Така позиція обурила активістів та побратимів загиблого армійця.

'Це нахабно! Як можна не вшанувати пам'ять героя, який загинув за Україну, за українську націю? Це недопустимо! Має бути урочистість! Тому що це герой! Без перебільшень і без применшень. Його бабуся має отримати нагороду, тому що рідні мають знати і бачити, що їх героїв пам’ятають', – наголосив військовослужбовець ЗСУ, друг Олександра Рибальченка Арнольд.

Активіст Юрій Ірха зауважив, що як може йтися про мотивацію війська, якщо деякі чиновники виражають неповагу та відсутність пошани до бійців.

'Всі намагання вищого керівництва держави в реформуванні Збройних сил України, озброєння, переоснащення, і слова про те, що військо вмотивоване, воно зводиться нанівець отакими представниками на місцевому рівні. Яка може бути мотивація війська, коли немає поваги до живих і немає пошани до загиблих', – зазначив активість.

Із проханням роз'яснити ситуацію знімальна група '5 каналу' звернулася до фігуранта скандалу, який дозволив собі різке висловлювання, Олексія Либи, заступника голови Сватівської РДА.

На запитання журналістів чи справді він назвав нагороду 'залізякою', чиновник почав ховатися від камери та стверджувати, що це неправда.

На зауваження, що свідками розмови були два депутати, заступник голови утік.

Щоправда, родині загиблого нагороду таки вручили. Бабуся, яка виховала Олександра та чотирьох його менших братів, відзнаку отримала в приміщенні Сватівської мерії, вже від інших чиновників, що урочисто вручили родині орден. Представників району на заході не було.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, '5 канал'.

Дивіться також:

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS