Новости Украины

На Росії суддям Конституційного суду України 'шиють' справу На Росії суддям Конституційного суду України 'шиють' справу depo.ua https://www.depo.ua/favicon.ico depo.ua Слідчий комітет Росії (СКР) порушив кримінальну справу стосовно 15 суддів Конституційного суду України (КСУ) Depo.Влада Сьогодн

Слідчий комітет Росії (СКР) порушив кримінальну справу стосовно 15 суддів Конституційного суду України (КСУ)

Depo.Влада
Сьогодні 09:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу СКР.

В СКР повідомили, що практично відразу після прийняття в березні 2014 року так званої 'декларації про незалежність Криму і Севастополя' та проведення псевдореферендуму, за підсумками якого жителі Криму і Севастополя нібито більшістю голосів висловилися за 'возз'єднання з Росією', судді КСУ вирішили визнати 'декларацію' такою, що не відповідає Конституції України.

'Подібним рішенням, що носять дискримінаційний характер, був порушений основоположний принцип міжнародного гуманітарного права – право народу на самовизначення', – повідомили в СКР.

Зазначається, що, відповідно до горезвісного російського законодавства, іноземні громадяни, які вчинили злочин у відношенні росіян, підлягають кримінальній відповідальності за КК Росії.

У зв'язку з цим проти суддів КС України порушено кримінальну справу.

'Вони підозрюються в скоєнні злочину, передбаченого ст. 136 КК Росії ( 'Порушення рівності прав і свобод людини і громадянина')', – заявили 'правоохоронці'.

Нагадаємо, 26 квітня (згідно з порядком денним) на закритій частині пленарного засідання Конституційного суду відбувся розгляд справи за конституційним поданням 57 нардепів щодо відповідності Конституції закону 'Про всеукраїнський референдум'.

Пізніше КСУ визнав закон про всеукраїнський референдум таким, що не відповідає Конституції

Довідка: КСУ почав розглядати закон про референдум у березні 2016 року.

На думку деяких нардепів, Верховна рада України під час ухвалення закону восени 2012 року перевищила свої повноваження, оскільки 'звичайним законом' встановила новий порядок зміни Конституції.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS