Новости Украины

У Празі на честь українського патріота назвуть міст У Празі на честь українського патріота назвуть міст depo.ua https://www.depo.ua/favicon.ico depo.ua У Празі на честь українського дисидента Василя Макуха назвуть пішохідний міст Depo.Життя Сьогодні 05:12 ФОТО: depo.ua Про це п

У Празі на честь українського дисидента Василя Макуха назвуть пішохідний міст

Depo.Життя
Сьогодні 05:12
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

'Чудова новина. Зусилля посольства та української громади в Чехії дали результат. Міська рада Праги схвалила рішення назвати новий пішохідний міст через річку Ботіч, яка є притокою Влтави, у Празькому районі Вршовіце на честь українського дисидента та борця за свободу Василя Макуха', - написав Перебийніс.

Він додав, що Прага прийняла це рішення у рік 50-х роковин Празької весни та трагічних подій серпня 1968 року. Також символічно, що прямо від цього мосту бере свій початок вулиця Українська у Празі.

Довідка: 5 листопада 1968 року Макух здійснив акт самоспалення на Хрещатику у Києві на знак протесту проти окупації Чехословаччини радянськими військами. Макух народився у 1927 році на Львівщині у селянській родині. Юнаком підтримував зв'язок із членами 'Просвіти' та ОУН, а під час Другої світової війни воював у лавах УПА, за що радянська влада засудила його до 10 років каторжних робіт.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS