Новости Украины

Пелагея Заступниця 17 травня: історія і традиції свята Пелагея Заступниця 17 травня: історія і традиції свята Znaj.UA https://sport.znaj.ua/sites/znaj.sport/themes/custom_bootstrap/favicon.ico Znaj.UA https://znaj.ua/sites/default/files/media/news/2018/05/20/im4245.pelagie.jpg https://znaj.ua/sites/default/files/media/news/2018/05/20/im4245.pelagie.jpg Пелагія жила в III столітті Народне свято Пелагея Заступниця відзначається 17 травня 2018 року (дата за старим стилем – 4 травн
Пелагея Заступниця 17 травня: історія і традиції свята
Пелагія жила в III столітті

Народне свято Пелагея Заступниця відзначається 17 травня 2018 року (дата за старим стилем – 4 травня). Православна церква в цей день вшановує пам'ять страстотерпиці Пелагії Тарсійської. Святу Пелагею на Русі шанують як покровительку і захисницю невинних дівчат і птахів. Тому свято і назвали «Заступницею». «Днем байдиків» він зветься за те, що як раз в цей час починається виготовлення заготовок (байдиків) для дерев'яних ложок.

Історія свята

Пелагія жила в III столітті в Тарсі, Мала Азія. Її батьки були заможними і змогли забезпечити дочці чудову освіту. Одного разу Пелагію побачив приймальний спадкоємець імператора Діоклетіана і зачарувався її красою. Але дівчина відмовила йому. Вона визнала себе християнкою і нареченою Ісуса Христа.

Після Хрещення Пелагія хотіла привести до Істинного Бога і свою матір. Але та упиралася в своїх помилках, відмовилася і насильно привела Пелагію в будинок відкинутого спадкоємця. Той розумів, що після відкриття таємниці віросповідання Пелагії її піддадуть мукам і стратять, не витримав цього і наклав на себе руки.

Мати дівчини прийшла в сказ від того, до чого вона довела спадкоємця, і сама відвела доньку до правителя на суд. Діоклетіану сподобалася Пелагія. Він запропонував їй стати його дружиною. Дівчина відмовила. Тоді імператор наказав надати мученицю тортурам і стратити. Це трапилося в 287 році.

Традиції та обряди на Пелагею Заступницю

За традицією в цей день просять допомоги і заступництва у святої Пелагії ті, кого незаслужено образили.

Роблять заготовки (байдики) для виготовлення кленових, березових або липових дерев'яних ложок з розписом і різьбленням.

Проводять обряд, який відлякує шкідників і нечисту силу від городів і полів. Для цього беруть непотрібний горщик із щербинкою або тріщиною і встановлюють його в центрі грядок. Ввечері виходять в поле, виривають з коренем кущ кропиви і ставлять його в горщик.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал 'Знай.uа' писав про те, що православна церква відзначає День пам'яті мучеників Тимофія і Маври 16 травня за новим стилем.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS