Новости Украины

У Росії порушили справу через «незаконне» затримання Вишинського в Україні У Росії порушили справу через «незаконне» затримання Вишинського в Україні zik https://zik.ua/favicon.ico zik https://zik.ua/media/facebook_article1/1325573.jpg https://zik.ua/media/facebook_article1/1325573.jpg Головне слідче управління СК Росії порушило кримінальну справу за фактом «перешкоджання законній діяльності журналіста Кирила Виши
У Росії порушили справу через «незаконне» затримання Вишинського в Укр

Головне слідче управління СК Росії порушило кримінальну справу за фактом «перешкоджання законній діяльності журналіста Кирила Вишинського в Україні і притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє прес-служба Слідчого комітету РФ.

«15 травня 2018 року в Києві посадові особи Генеральної прокуратури України затримали і притягли до кримінальної відповідальності за державну зраду головного редактора інформаційного порталу «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, який отримав громадянство Російської Федерації у вересні 2015 року. Незаконне притягнення Вишинського до кримінальної відповідальності обумовлено перешкоджання його професійній діяльності шляхом примусу до відмови від поширення об’єктивної інформації про події на території Російської Федерації і України, пов’язаних з легітимністю входження до складу Російської Федерації Автономної Республіки Крим, її подальшим соціально-економічним розвитком, а також негативними наслідками збройного конфлікту на південному сході України.

Відповідно до Конвенції «Про захист прав людини і основних свобод», кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і поширювати інформацію та ідеї без будь-якого втручання з боку органів державної влади і незалежно від державних кордонів», – йдеться в оприлюдненій заяві СК Росії.

«З урахуванням положень чинного законодавства, відповідно до якого іноземні громадяни, які вчинили злочин поза межами Росії, підлягають кримінальній відповідальності за російським законодавством у випадках, передбачених міжнародним договором Російської Федерації, якщо вони не були засуджені в іноземній державі, Головним слідчим управлінням СК Росії порушено кримінальну справу за фактом перешкоджання законній діяльності журналіста і притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності (ст.144 КК РФ, ст.299 КК РФ). В даний час проводяться слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин цих злочинів і осіб, які підлягають притягненню до кримінальної відповідальності за вчинене щодо російського журналіста злочин», – зазначає російське відомство.

Нагадаємо, 15 травня, Служба безпеки України затримала директора українського відділу «РИА Новости» Кирила Вишинського, якого підозрюють в участі у антиукраїнських інформаційних операціях. Також силовики провели обшуки в офісі російського інформагентства у Києві.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

1
Phorchun 17:12 16.05.2018 0
в Украине уже потирали потные ладошки когда задержали "Норд". Потом начали вонять - "а нас за что".

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS